Przystrajanie płyt nagrobnych to wspaniała i piękna tradycja. Dzięki temu drobnemu gestowi czcimy pamięć o zmarłych bliskim naszemu sercu. Wybór nowoczesnych stroików na cmentarz ze sztucznych kwiatów to świetne rozwiązanie, gdy zależy nam na pięknej i niebywale trwałej dekoracji.

Kompozycje nagrobne ? jak wybrać odpowiednie?

Wybierając kompozycje nagrobne, warto zwrócić uwagę na wielkość płyty nagrobnej i zadecydować ile dekoracji chcemy na niej umieścić. Jeśli planujemy kilka, to warto pamiętać, by wybrać mniej okazałe i najlepiej nieparzystą ich ilość np. trzy. Tak wygląda lepiej i bardziej elegancko.

Bardzo dobrze sprawdza się zastosowanie także jednej dużej dekoracji nagrobnej ze sztucznych kwiatów. Może ona zajmować wtedy nawet cały nagrobek i nie wymaga dodatkowych ozdób. Ewentualnie dobrać można kompozycje kwiatowe do flakonu.

Kolejną istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając dekoracje nagrobne, jest kolor kwiatów. Przyjęło się, że dla osób starszych wybieramy ciemniejsze odcienie  a dla młodych i dzieci zarezerwowane są jasne i białe kwiaty.

Oczywiście kompozycje nagrobne oraz ich kolor dopasować można również do własnych preferencji. Obecnie zarówno w stacjonarnej kwiaciarni jak i sklepie internetowym jest ogromny wybór kwiatów sztucznych w wielu wariantach kolorystycznych.

Kompozycje kwiatowe ze sztucznych kwiatów ? dlaczego warto?

Nowoczesne stroiki na cmentarz ze sztucznych kwiatów to doskonały wybór. Stanowią piękną i trwałą dekorację nagrobka.

Nie straszne im niesprzyjające warunki atmosferyczne ani upływający czas.

Zastosowane do stworzenia stroików nagrobnych sztuczne rośliny są bowiem bardzo trwałe i obecnie coraz trudniej odróżnić je od żywych kwiatów. Zachowują swój kształt i kolor przez długi czas.

Stroiki nagrobne ? gdzie kupić?

Obecnie bardzo wygodnym sposobem zakupu wiązanki nagrobnej ze sztucznych kwiatów jest zamówienie jej w sklepie internetowym, ale tylko w kwiaciarni stacjonarnej liczyć można na fachową pomoc i doradztwo w tej kwestii. Można na spokojnie obejrzeć dostępne kompozycje i sztuczne kwiaty ponadto istnieje możliwość wykonania dekoracji na zamówienie.

Niektóre punkty oferują nawet bezpośredni dowóz wiązanek na cmentarz, dzięki czemu zaoszczędzić mnóstwo czasu.